Izolacje obiektów przemysłowych
Pianką PUR

Video

Skuteczne izolacje pianką PUR w przemyśle

Izolacje pianką PUR to skuteczne systemy izolacyjne wykorzystywane w przemyśle oraz rolnictwie, które wykorzystuje się w nowo budowanych, remontowanych lub adoptowanych obiektach. Przy tego typu realizacjach doskonale sprawdzi się izolacja posadzek, ścian, stropów, rur przesyłowych zamknięto-komorową pianą poliuretanową. Już grubość izolacji rzędu 3cm – 4cm zapewnia termoizolację, która eliminuje zjawisko skraplania się pary wodnej na różnych powierzchniach!

Stosujemy materiały tylko
najwyższej jakości

Crossin Izolacje Pianą PUR

Posiadamy Certyfikat Autoryzowanego Wykonawcy marki Crossin®

Wybierz TERMIL

Termil - Lider izolacji natryskowych w woj. mazowieckim

Lider izolacji natryskowych

Jesteśmy jedną z najdłużej i najprężniej działających firm w branży izolacji natryskowych na Mazowszu.

Doświadczona kadra

Doświadczona kadra

Prace przy montażu piany PUR wykonują doświadczeni specjaliści, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie.

Termil - Autoryzowany Wykonawca Crossin

Autoryzacja Crossin

Jeteśmy autoryzowanym wykonawcą marki Crossin® - czołowego producenta pian poliuretanowych w Polsce.

Dowiedz się więcej!
Budowlaniec

Sprawdź ile kosztują Izolacje dla Przemysłu

Gwarantujemy atrakcyjne ceny w stosunku do jakości wykonywanych usług!

Zobacz Wybrane Realizacje

Dowiedz się więcej

Izolacje pianą PUR wykorzystuje się w budynkach przemysłowych nowo budowanych, remontowanych lub adoptowanych. Przy tego typu realizacjach doskonale sprawdzi się izolacja posadzek, ścian i stropów zamknięto komorową pianą poliuretanową. Piana zamknięto komorowa nakładana bezpośrednio na murowane, betonowe lub metalowe konstrukcje ścian i dachów w budynkach przemysłowych i magazynowych będzie wystarczającą termo izolacją. Już grubość izolacji 3cm – 4cm, eliminuje zjawisko skraplania pary wodnej na blaszanej powierzchni dachu lub ścian.

Izolacja pianą PUR jest doskonałym zabezpieczeniem termicznym wewnętrznych i zewnętrznych elementów ciągów technologicznych takich jak rurociągi oraz otwarte i zamknięte zbiorniki. W zależności od potrzeb można wykonywać izolacje pianą PUR, polimocznikiem lub użyć te dwa materiały jednocześnie tworząc idealnie szczelną i termiczną otulinę odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie niszczące czynniki zewnętrzne, zarówno chemiczne i biologiczne.

Połączenie pianki PUR z izolacyjną powłoką polimocznikową tworzy niezawodny system izolacji i ochronny powierzchni. Pianka zapewnia doskonałą izolację termiczną oraz przyczepność do podłoża. Polimocznik gwarantuje oprócz właściwości hydro izolacyjnych, odporność na działanie, ługów, kwasów i mikroorganizmów. Jest odporny na ścieranie i pękanie i uniemożliwia podciekanie wilgoci pod warstwę izolacyjną. Razem tworzą pewny, trwały i prosty w aplikacji system izolacyjny.

Powłoki polimocznikowe, przez to, że posiadają sztywną konstrukcję, są odporne na trudne warunki atmosferyczne. Stosuje się je w halach na posadzkach przemysłowych jako zabezpieczenie ścian technicznych i narażonych na uszkodzenia elementów przemysłowych. Polimocznik bardzo dobrze sprawdza się jako izolacja zbiorników betonowych i metalowych oraz do powlekania konstrukcji stalowych. Ma on również zastosowanie w systemach oczyszczania wody, na powierzchniach z geowłókniny, w tunelach oraz w obszarach poniżej poziomu gruntu, w zbiornikach oczyszczalni ścieków, do naprawy uszkodzonych bitumicznych powłok, jako zabezpieczenie zbiorników do przechowywania cieczy, w silosach materiałów sypkich, do powlekania konstrukcji stalowych w tym mostów, przęseł kolejowych i słupów energetycznych.

Pianką PUR stosuje się w motoryzacji jako zabezpieczenie pojazdów przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi. Wykorzystywana jest także jako termoizolacja przestrzeni ładunkowej. Izolacja przestrzeni ładunkowej zamknięto komorową pianą PUR to bardzo skuteczny sposób na ochronę wrażliwego ładunku przed zamrożeniem lub nadmiernym przegrzaniem. Izolacje wykonujemy bezpośrednio na uprzednio przygotowaną karoserię wnętrza przestrzeni ładunkowej. Kilka centymetrów grubości nałożonej izolacji, daje bardzo dobre efekty izolacyjne ale również znacznie wycisza i usztywnia konstrukcję.