Przemysł

Skuteczne systemy izolacyjne wykorzystywane w przemyśle

Izolacje natryskowe w przemyśle

Budynki przemysłowe

To przede wszystkim izolacje nowo budowanych, remontowanych lub adoptowanych budynków przemysłowych.
Przy tego typu realizacjach doskonale sprawdzi się izolacja posadzek, ścian i stropów zamknięto komorową pianą poliuretanową.

Piana zamknięto komorowa nakładana bezpośrednio na murowane, betonowe lub metalowe konstrukcje ścian i dachów w budynkach przemysłowych i magazynowych będzie wystarczającą termo izolacją. Już grubość izolacji 3 -4 cm, eliminuje zjawisko skraplania pary wodnej na blaszanej powierzchni dachu lub ścian.

 

Rurociągi i zbiorniki

Izolacja pianą PUR jest doskonałym zabezpieczeniem termicznym wewnętrznych i zewnętrznych elementów ciągów technologicznych takich jak rurociągi oraz otwarte i zamknięte zbiorniki.

W zależności od potrzeb można wykonywać izolacje pianą PUR , polimocznikiem lub użyć te dwa materiały jednocześnie tworząc idealnie szczelną i termiczną otulinę odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie niszczące czynniki zewnętrzne, zarówno chemiczne i biologiczne.

Połączenie pianki PUR z izolacyjną powłoką polimocznikową tworzy niezawodny system izolacji i ochronny powierzchni. Pianka zapewnia doskonałą izolację termiczną oraz przyczepność do podłoża.
Polimocznik gwarantuje oprócz właściwości hydro izolacyjnych, odporność na działanie, ługów, kwasów i mikroorganizmów. Jest odporny na ścieranie i pękanie i uniemożliwia podciekanie wilgoci pod warstwę izolacyjną. Razem tworzą pewny, trwały i prosty w aplikacji system izolacyjny.

Polimocznik -2        Zbiornik - 2

Powłoki polimocznikowe, przez to, że posiadają sztywną konstrukcję, są odporne na trudne warunki atmosferyczne. Stosuje się je w halach na posadzkach przemysłowych jako zabezpieczenie ścian technicznych i narażonych na uszkodzenia elementów przemysłowych. Polimocznik bardzo dobrze sprawdza się jako izolacja zbiorników betonowych i metalowych oraz do powlekania konstrukcji stalowych. Ma on również zastosowanie w systemach oczyszczania wody, na powierzchniach z geowłókniny, w tunelach oraz w obszarach poniżej poziomu gruntu, w zbiornikach oczyszczalni ścieków, do naprawy uszkodzonych bitumicznych powłok, jako zabezpieczenie zbiorników do przechowywania cieczy, w silosach materiałów sypkich, do powlekania konstrukcji stalowych w tym mostów, przęseł kolejowych i słupów energetycznych.

Proponowane materiały to:        logo