Rolnictwo

Izolacje budynków i obiektów produkcji rolnej.

Izolacje natryskowe w rolnictwie

Budynki rolnicze

Wszędzie tam, gdzie jest potrzeba szybko, dokładnie i skutecznie wykonać izolację, to zamknięto komórkowa piana poliuretanowa sprawdzi się idealnie.  Piana zamknięto komorowa ma kilka cech, które doskonale pasują do potrzeb obiektów rolniczych.

Piana zamknięto komorowa jest: – doskonałym termo izolatorem (λd = 0,022 W/m.K) – szybko i trwale przykleja się do niemal każdego materiału budowlanego – jest materiałem nienasiąkliwym i gazoszczelnym – dzięki aplikacji natryskowej tworzy sztywną, szczelną, jednolitą i trwałą powłokę izolacyjną.

Powyższe zalety sprawiają, że zamknięto komorowa piana PUR sprawdzą się idealnie w:przechowalniach owoców i warzyw – obiektach hodowlanych (chlewnie, obory, kurniki i inne) – magazynach i pakowniach – spichlerzach i garażach

Przechowalnia -1             kurnik - 1

Natryskowa nakładana piana PUR jest najlepszym wyborem przy przebudowach lub adaptacjach starych obiektów na nowoczesne obiekty rolnicze. Oczywiście doskonałe parametry izolacyjne umożliwiają utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz obiektu przy minimalnym zużyciu energii. W obiektach  izolowanych pianą nie występuje zjawisko skraplania się wilgoci, co jest szczególnie ważne w budynkach hodowlanych, gdzie wilgoć ma bardzo negatywny wpływ na dobrostan zwierząt. Właśnie z tych powodów izolacja przechowalni, chlewni, obór i kurników  to najczęstsze zastosowania piany zamknięto komórkowej w nowoczesnym rolnictwie.

Proponowane materiały: logo