Budownictwo jednorodzinne

Podstawowym sposobem na oszczędzanie energii jest po prostu – zużywać jej mniej!

Wyobraźcie  sobie redukcję kosztów ogrzewania i klimatyzacji do 50%. Wyobraźcie sobie izolację, która redukuje hałas z zewnątrz, jest całkowicie niepyląca oraz uniemożliwia przedostawanie się kurzu, pyłków i innych zewnętrznych zanieczyszczeń do wewnątrz. Wyobraź sobie ciągły komfort termiczny w swoim domu bez względu na porę roku. Czy jesteś gotowy zmienić swoje wyobrażenia w rzeczywistość? Izolacja natryskowa pianką stała się właśnie takim pomostem, który połączył przyszłość z teraźniejszą i rzeczywistością. To niedościgły lider w dziedzinie oszczędzania energii i komfortu. Niezależnie od tego czy jesteś już właścicielem jednorodzinnego domu, hali, biurowca czy obiektu użyteczności publicznej lub masz zamiar kupić lub wybudować nowy budynek, technologia pian poliuretanowych oferuje energooszczędne rozwiązanie Twoich potrzeb w zakresie izolacji. Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się dlaczego technologia  natryskowa pian poliuretanowych sjest najrozsądniejszym wyborem.

Naszym zadaniem, jako firmy wykonującej izolacje jest zwiększenie efektywności energetycznej w budownictwie. Oferowane i wykonywane przez TERMIL systemy izolacyjne są produkowane i testowane w taki sposób, aby nie tylko spełniać ale często przewyższać standardy ustalane w obowiązujących w Polsce normach.

Efektywna szczelności i bez mostkowe wykonanie izolacji oraz wysokie wartości oporu cieplnego R, oferowanych przez nas otwarto i zamknięto komorowych pian natryskowych, przyczyniają się ponadto do wzmocnienia konstrukcji obiektu. Piany otwarto-komórkowe, o niskiej gęstości, dają bardzo dobre wskaźniki pochłaniania dźwięku. Poza wzmocnieniem i usztywnieniem konstrukcji oraz właściwościami akustycznymi, produkty te przede wszystkim znacząco podnoszą parametry energooszczędności różnych typów przegród. Zastosowanie pianek poliuretanowych zamknięto komorowych zapewni Ci wyjątkowo efektywną termo izolacyjną, kontrolę wilgotności, stworzenie hydro bariery. Jest to niezmiernie ważne podczas budowy stanu „0” każdego budynku.

Czy wiesz, że podnoszenie temperatury na Twoim termostacie lub obniżanie jej na klimatyzatorze powoduje „ucieczkę” twoich pieniędzy?

Pragniemy umożliwić Ci oszczędności poprzez obniżenie rachunków za energię, jednocześnie podnosząc jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń  w Twoim domu. Ta strona ma udzielić informacji i wskazówek pomocnych przy modernizacji lub budowie Twojego domu z zastosowaniem izolacyjnych pian natryskowych oferowanych przez TERMIL IZOLACJE NATRYSKOWE

Nie zadowalaj się samą wartością oporów cieplnych (współczynniki R/U) ani współczynnikiem Lambda stosowanych materiałów, ponieważ poziom wydajności energetycznej Twojego budynku nie wynika tylko i wyłącznie z tych parametrów. Z pianami PUR osiągasz dużo więcej. Oszczędzasz o wiele więcej energii i stwarzasz nowe możliwości dla  Twojego domu w dziedzinie regulacji ruchów powietrza i wilgoci (czyli szczelności) oraz podnosisz komfort związanym z tłumieniem niepożądanych dźwięków. Zewnętrzna strona Twojego dachu nazywana jest „kopertą budynku”. Według Departamentu Energetyki USA, do 40% strat energii w Twoim domu spowodowane jest przenikaniem przez nią powietrza. Koperta budynku składa się z poszczególnych warstw tworzących barierę zewnętrzną, która zabezpiecza przed niekontrolowanym napływem zimnego lub gorącego powietrza oraz wilgoci. To samo powietrze, które wnika do Twojego domu, przynosi ze sobą zewnętrzne zanieczyszczenia w postaci kurzu, pyłków lub pleśni (alergeny).

Kiedy powietrze z zewnątrz zastępuje powietrze w Twoim domu zachodzi „naturalna jego wymiana”. Domy, które zostały zbudowane wiele lat temu, mogą przekraczać trzykrotnie pożądaną wymianę powietrza na godzinę. Oznacza to, że np. klimatyzowane powietrze wewnątrz Twojego domu, może ulatniać się i być zastępowane powietrzem wnikającym z zewnątrz aż do 70 razy dziennie. Powoduje to, że musisz praktycznie nieprzerwanie ogrzewać lub chłodzić wnętrze Twojego budynku.

Modernizacja czyli izolacja Twojego domu za pomocą pianki natryskowej zapewnia wydajną i lekką izolacyjną warstwę uszczelniającą, która kontroluje cyrkulację mas powietrza, obieg ciepła oraz przenikanie wilgoci w Twoim domu. Wszystkie te zalety jednocześnie gwarantuje wykonanie izolacji  naszymi piankami natryskowymi. Gwarantują one stałą i wysoką wartości oporu cieplnego R w najbardziej ekstremalnych warunkach i bez względu na upływający czas, zabezpieczając Twój dom przed utratą ciepła lub zbytnim jego przyrostem.

TEMPERATURA NA PODDASZU

Czy zauważyłeś, że bez względu na to ile przewodów wentylacyjnych zamontujesz na swoim poddaszu, to temperatura tu podczas letnich upałów jest o wiele wyższa niż na zewnątrz? Promieniowanie słoneczne padające na poszycie dachowe akumuluje ciepło i może podnieść temperaturę na poddaszu do ponad 65 0C. Grubość 18-20 cm otwarto komorowej pianki PUR natryśnięta bezpośrednio na połacie dachowe gwarantuje, że temperatura nie przekroczy nawet połowy tej temperatury. Z reguły nie przekracza 25 0C nawet przy dużych letnich upałach. Sprawdziłem to na własnym dachu.

TŁUMIENIE DŹWIĘKU

Hałas z zewnątrz przedostaje się do Twojego domu najczęściej przez nieszczelności i mostki akustyczne. Pianka natryskowa wypełniając wszystkie szczeliny eliminuje te niepożądane zjawiska, uniemożliwiając dźwiękom przedostawanie się do wnętrza. Ponadto sama struktura otwartych komórek w pianach PUR, stanowi idealną zaporę dla niepożądanych dźwięków absorbując je. Jak możesz zauważyć łatwo technologia izolacji pianami oferowanymi przez firmę TERMIL przyczynia się nie tylko do obniżania Twoich rachunków za energię, ale również dostarcza o wiele więcej korzyści i powodów dla których wskazane staje się jej zastosowanie przy budowie lub modernizacji Twojego domu. Zacznij oszczędzać i żyć komfortowo już dzisiaj.

Budujesz – REMONTUJESZ    Typowe rozwiązania

Poniżej znajdują się przykłady typowych zastosowań pianki natryskowej w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat tych lub innych rozwiązań skontaktuj się z nami.

Przykładowe rozwiązania zastosowania pian otwarto komorowych w budownictwie