Budownictwo

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa – sposób na oszczędność

Ogrzewanie domu często generuje bardzo wysokie koszty, których jednak można uniknąć. Sposobem na to jest ocieplenie poddasza. Dla wielu osób to tylko pozorna oszczędność, ponieważ w pierwszej kolejności wymaga nakładów finansowych, którymi nie dysponują. Inwestycja jest jednak bardzo opłacalna, o czym można przekonać się już po kilku miesiącach od jej zakończenia jej realizacji. W co zatem warto zainwestować? Świetnym rozwiązaniem jest ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Taki wybór niesie za sobą liczne zalety.

Dlaczego pianka poliuretanowa?

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Co jednak przemawia za takim wyborem? Przede wszystkim niemal stuprocentowa szczelność, którą zapewnia jednolita warstwa, jaka tworzona jest dzięki zastosowaniu technologii natryskowej. W tym miejscu z pewnością pojawią się głosy sprzeciwu mówiące o szkodach, jakie niesie tak szczelne ocieplenie. Warto jednak wiedzieć, że wybierając piankę otwarto-komórkową inwestujemy w materiał, który jest paroprzepuszczalny, a więc w żaden sposób nie szkodzi konstrukcji budynku, który cały czas „oddycha”. Tego typu materiał jest lekki i elastyczny, co pozwala na współpracę z konstrukcją dachu, która nie jest dodatkowo obciążana.

Dobra przyczepność materiału

Kolejną już zaletą ocieplania poddasza pianką poliuretanową jest przyczepność samego materiału do podłoża, a także możliwość dotarcia niemal do każdego miejsca. W efekcie nie ma problemu związanego z powstaniem ewentualnych luk czy też mostków, które najczęściej są przyczyną wychładzania pomieszczeń, a co za tym idzie – koszty związane z ogrzewaniem budynku znaczącą wzrastają.

Zdrowo i bezpiecznie

Za wyborem pianki poliuretanowej do ocieplania poddasza przemawia także inna, również ważna dla wielu osób kwestia. Pianka – w przeciwieństwie do innych materiałów stosowanych przy ocieplaniu, jest przyjazna małym dzieciom, a także osobom zmagającym się z alergią. Pianka poliuretanowa nie pyli, nie kruszy się, jest również całkowicie bezpieczna. Na koniec warto dodać, że materiał ten przez bardzo długi czas zachowuje swoje właściwości.

Rozwiązanie dla wymagających

Wybór odpowiedniego materiału do ocieplenia poddasza może okazać się nie lada wyzywaniem. Jednak szukając materiału, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających osób, warto postawić na piankę poliuretanową i samemu przekonać się o jej licznych zaletach.

Skuteczny sposób na ciepły dom

Rozpoczęcie okresu grzewczego często wiąże się ze znacznym wzrostem wydatków przewidzianych na utrzymanie domu. Jak wiadomo, ogrzanie budynku mieszkalnego może generować bardzo wysokie koszty. Można jednak temu zapobiec, decydując się na ocieplenie poddasza pianką.

Szczelna powłoka

Ocieplając poddasze pianką zyskać można bardzo szczelną izolację. Pianka tworzy bowiem jednolitą powłokę, bez mostków, które powodują wychłodzenie pomieszczenia. Z pomocą pianki ocieplić można zarówno dach płaski, jak i stromy. W przypadku dachów płaskich, zwykle nakładanych jest kilka warstw pianki – zazwyczaj 3, o grubości około 1,5 cm. Dużą zaletą pianki jest fakt, że tego typu materiał świetnie dopasowuje się do podłoża. Co więcej, taki sposób ocieplenia poddasza jest łatwy do wykonania. Piankę stosuje się bezpośrednio na izolowane elementy, do wyboru są dwa sposoby aplikacji – metoda natryskowa oraz metoda wylewania. Po aplikacji pianki materiał twardnieje, a na dachu powstaje powłoka ochronna. Podczas ocieplania budynek nie musi być wyłączony z użytkowania. Czas niezbędny do ocieplenia poddasz pianką jest znacznie krótszy niż w przypadku izolacji materiałem innego rodzaju. Warto dodać, że ocieplanie poddasza pianką możliwe jest zarówno w przypadku nowo powstałych obiektów, jak i podczas prac modernizacyjnych. Na tego typu inwestycję można zdecydować się zatem w każdej chwili.

Najlepszy wybór

Decyzja o ociepleniu poddasza może nie należeć do łatwych ze względu na ponoszone koszty. Jest to jednak bardzo korzystna inwestycja, która z pewnością zwróci się już po kilku czy kilkunastu miesiącach od jej zakończenia. Wybierając jako materiał do izolacji piankę poliuretanową, zyskać można liczne korzyści, włączając w to szybki czas realizacji całego przedsięwzięcia. Ten sposób ocieplenia poddasza zapewne ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jednak o skuteczności takiej izolacji warto przekonać się osobiście. Nie bez powodu ocieplanie poddasza pianką zyskało miano rozwiązania przynoszącego najlepsze efekty.

—————–

 • TERMIL IZOLACJE NATRYSKOWE

  Ryszard Rożniakowski

 • 05-135 Komornica, ul. Wspólna 20
 • Email: biuro@termil.plTelefon: +48 885 296 447
 • NIP: 5272693971
  REGON: 146686100
  KRS: 0000463016
  Kapitał zakładowy: 100 000 zł
>